kliknij, aby włączyć zoom
Badawczy...
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
otwarta mapa
Widok Mapa drogowa Satelita Hybrydowy Teren Moja lokacja Pełny ekran Poprzedni Kolejny
zaawansowane wyszukiwanie
znaleźliśmy 0 wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Wynajęcie lokalu od gminy

Wysłane przez przetargweb na 26 października 2017
| 0

Lokale użytkowe oraz garaże wynajmowane są przez gminy w drodze przetargów ustnych lub ofertowych. Przetargi ustne polegają na wylicytowaniu najwyższego miesięcznego czynszu. Przetargi pisemne ofertowe polegają na złożeniu przez zainteresowane podmioty oferty czynszu wraz z dokumentami firmowymi.

W przetargach ofertowych komisja przetargowa weryfikuje oferty pod względem formalnym, sprawdza zgodność z warunkami podanymi w ogłoszeniu, czy proponowana działalność jest zgodna z wymaganą w ogłoszeniu branżą, czy proponowany czynsz jest wyższy od czynszu wywoławczego. Następnie komisja analizuje, ocenia, porównuje otrzymane oferty i dokonuje wyboru najkorzystniejszej.

Większość przetargów jest nieograniczona tzn. każdy może wziąć w nich udział. Gminy mogą organizować także przetargi ograniczone, w których mogą brać udział tylko wybrane osoby np. mieszkańcy danej kamienicy, organizacje pozarządowe itp.

Aby wynająć lokal na prowadzenie działalności gospodarczej należy prowadzić działalność lub zadeklarować jej założenie po wygraniu przetargu.

Do każdego ogłoszenia o przetargu dołączone są szczegółowe informacje o lokalu oraz warunki najmu. Przed przystąpieniem do przetargu, zarówno pisemnego jak i ustnego, należy wpłacić wadium. Jeśli zwycięzca przetargu uchyli się od podpisania umowy najmu traci wadium i prawa do lokalu.

Zostaw odpowiedź

Porównaj oferty