kliknij, aby włączyć zoom
Badawczy...
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
otwarta mapa
Widok Mapa drogowa Satelita Hybrydowy Teren Moja lokacja Pełny ekran Poprzedni Kolejny
zaawansowane wyszukiwanie
znaleźliśmy 0 wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Zakup mieszkania lub lokalu w drodze przetargu

Wysłane przez przetargweb na 9 listopada 2017
| 0

Zakup mieszkania lub lokalu w drodze przetargu to możliwość okazyjnego zakupu nieruchomości. Przetargi na zbycie lokali mogą być zorganizowane przez Skarb Państwa, gminy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz inne organy.

Przetargi są często okazją dla nabywców ze względu na doskonałe lokalizacje lokali, jakimi dysponują wyżej wymienione jednostki.

Przed przystąpieniem do przetargu warto dokładnie sprawdzić, zarówno na podstawie dokumentacji, jak i wizji lokalnej, stan techniczny zarówno lokalu jak i budynku. Na tej podstawie możemy oszacować koszty ewentualnych remontów, a tym samym kwotę do jakiej możemy licytować, aby inwestycja się opłacała. Organizatorzy przetargów bez problemów udostępniają zainteresowanym osobom wszelką dokumentację oraz prezentują lokale.

Przetarg od licytacji różni się tym, że podstawą jego zorganizowania nie musi być zadłużenie. Może być to np. śmierć osoby posiadającej prawo do lokalu. Kupowany lokal jest wolny od obciążeń.

W przypadku wygrania przetargu wpłacone wadium zostaje zaliczone na poczet ceny sprzedaży, a ostateczna umowa sprzedaży i zapłata pozostałej kwoty musi zostać zapłacona w określonym w przetargu terminie. Warto pamiętać o tym jeśli chcemy posiłkować się kredytem hipotecznym. W przypadku niezapłacenia w terminie całej ceny sprzedaży wpłacone wadium przepada.

 

Zostaw odpowiedź

Porównaj oferty